• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Güney Marmara’nın köklü fuarları arasında yer alan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojiler Fuarı 11 Eylül Cuma günü onuncu kez kapılarını açtı. Toplam 20 bin metrekare kapalı fuar alanında gerçekleşen Biga Fuarı'na; 3x3=9 metrekarelik 1.100 peronda 125 firma, kurum ve kuruluş katılıyor.
2015 yılının ilk buğdayı Satış Salonumuza Biga’nın Kahvetepe köyünden geldi. Toplamda 6.500 kilogram buğdayın satıldığı ihalede birim fiyat 0,800 TL olarak belirlendi. İhaleye; Toprak Mahsulleri Ofisi, Eriş Gıda, Kaptanlar Un Fabrikası, Hasan Beypazarlı, Demirtaş Gıda, Ahmet Turhan, Fahrettin Deniz, Mis Yem, Okyaylar Gıda ve Ali Çetin gibi firma yetkilileri de katıldılar.
2015 yılı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Borsamızın belgesini ve hizmetlerini gözden geçirerek denetimini gerçekleştirdi. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Sistem Belgelendirme Müdürlüğü’nden Yücel Minas tarafından gerçekleştirilen tetkik ve gözetim başarı ile tamamlandı. Tüm hizmet birimlerimizde yapılan denetimlerimiz olumlu sonuçlandı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon çalışmalarımız doğrultusunda personelimizin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla düzenlediğimiz piknik organizasyonunda Çanakkale Ticaret Borsasını konuk ettik.
Biga Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcımız İsmail Saat ve Meclis Üyemiz Sebahattin Dönmez ile birlikte, açılışını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yaptığı Çanakkale 100.yıl Expotroia Gıda ve Tarım Fuarını ziyaret ettik.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu-TUSAF Yönetimine Seçildi
Çanakkale AK Parti Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir ve milletvekili adayı Jülide İskenderoğlu, AK Parti Biga İlçe Teşkilatı ile birlikte 22 Nisan Çarşamba günü Borsa Meclisimizi ziyaret ettiler. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Biga Ticaret Borsası üyelerinden oluşan heyet ile 27–30 Mart 2015 tarihleri arasında Polonya-Kielce fuarına yaptığımız iş gezisi başarıyla sonuçlandı. İlk ziyaret tarım fuarına gerçekleştirildi. Fuarda Varşova Ziraat Odaları Ulusal Konseyi Başkanı Wiktor Szmulewicz ile görüşüldü. Biga Ticaret Borsası İle Varşova Ziraat Odaları Ulusal Konseyi arasında kardeş kurum anlaşması yapılmasının yanı sıra 2015 Biga Fuarı için Varşova Ziraat Odaları Ulusal Konseyi’ni Biga’ya davet ettik.
23 Mart 2015 Pazartesi günü saat 17:30’da Mümin Çalışkan Toplantı Salonumuzda “İnovasyon, Yenilikçilik ve Yaratıcılık” konulu eğitim verildi. Tüm üyeler, yönetim, meclis ve personelimize verilen eğitim ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden Dr. Erdal AYDIN tarafından verildi. Aydın inovasyon kelimesinin “yenileşim” olarak adlandırmasının daha uygun olduğunu dile getirerek inovasyon süreçlerini anlattı.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple Biga Vergi Dairesi Müdürü Sayın Necdet Gözütok ve vergi dairesi personeli, 24 Şubat 2015 Salı günü, Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay’ı ve yönetim kurulu üyelerimizi ziyaret ettiler. Biga Vergi Dairesi heyetine üyelerimiz adına teşekkür eder, tüm esnaf ve sanayicilerimizin Vergi Haftasını Kutlarız.
İl Kadın Girişimciler Kurulu, Biga Ticaret Borsasını ziyaret etti. Kadın girişimcileri Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz tarafından karşılandı ve yapılan görüşmede, yapılacak tüm faaliyet ve projelerde birlik, beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Daha sonra, Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, gün içerisinde çeşitli temas ve inceleme gezilerinde bulundu.
Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarımızda üye ve üreticilerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Pazar yerimizde kötü hava koşullarında indirme rampalarında yaşanan sorunların çözümü için rampa üstlerini padok girişlerine kadar uzattık. Ayrıca küçükbaş padoklarımızın su oluklar ve pazar giriş kısmında giriş ünitesinin üst kısmının kapatma işlemi devam etmektedir.
Çanakkale Valiliği öncülüğünde düzenlenen ve İstanbul-Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde 02 Ocak 2015 Cuma günü başlayan ve 05 Ocak 2015 Pazartesi günü sona eren Çanakkale Tanıtım Günlerinde, Biga; tarih, kültür, turizm, ticaret ve sanayisine ait değerleri ve yöresel ürünleri ile vatandaşlarla buluştu.
TOBB İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’ne seçilen Biga Ticaret Borsası ileBiga Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kadın ve Genç Girişimcilerinin isimleri belli oldu. Seçimler 25 Aralık 2014 Perşembe günü 10:00-16:00 saatleri arasında BİGA TSO hizmet binasında yapıldı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tüm oda ve borsa yönetim kurulu başkanlarını, inşası yeni tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayına davet etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verilen davete Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay da katıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 il, 160 ilçeden gelen 365 Oda ve Borsa Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Hisarcıklıoğlu basın mensuplarına ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “Hayırlı olsun ziyaretiyle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızla ekonomik meseleler hakkında istişarelerde bulunduk. Görüşlerimizi aktarabilme fırsatını bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından ev sahipliğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Biga Ticaret Borsası meclis üyeleri ve borsa personelinin katıldığı “Takım Çalışması” eğitimini Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Umut EROĞLU verdi. Eroğlu; çalışma hayatında farklı özellikteki çalışanlar ortak paydada birleşip şirketin vizyonu ve misyonu doğrultusundaki hedeflerine ulaşmada birbirlerine yardımcı olmak durumunda olduklarını vurguladı.
14 Kasım 2014 Cuma günü saat 17:30’da Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan Toplantı Salonumuzda “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” konulu toplantı düzenlendi. Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa düzenlediğimiz toplantıya üyelerimiz katıldı. 6552 Sayılı torba yasanın getirdikleri de seminerde görüşülen konular arasındaydı.
Bölgemiz hayvancılığının gelişmesine katkıda bulunmak, "Biga Eti"nin tanınırlığını artırmak ve üreticilerimizi teşvik etmek amacıyla bu yıl 24 Ekim 2014 tarihinde Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması'nın ikincisi Çınarlık Parkında düzenlendi. Saat 10:00 da başlayan yarışma, saat 11:45 de ödül töreni ile devam etti.
Çanakkale İli Oda ve Borasları müşterek toplantısı 15 Ekim Çarşamba günü yapıldı. Toplantı Biga Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan toplantı salonunda yapıldı. Bir önceki toplantının tutanağının okunması ile başlayan toplantı, 26-28 Eylül Biga Fuarının değerlendirilmesi ile devam etti.
Bölgemizde görülen "Mavi Dil" Hastalığı ile ilgi 20 Ağustos Çarşamba günü, Borsamızı Mümin Çalışkan Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda Kaymakamımız Fatih Genel ve İlçe Tarım Personeli Hastalıkla ilgili bilgilendirmede bulunmuşlardır.
 8  ...
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.583713.6381
Euro15.205315.2662
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret92666