• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Ülkemiz özel sektörünün lokomotif kuruluşlarından birisi olan İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV), 16 Ocak 2014 tarihinde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen 51. Genel Kurulu toplantısı yapılsı. Toplantıda 2013 - 2015 yılları arasında görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu seçildi. Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY’da İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi.
Biga Ticaret Borsası, yenilenen Akreditasyon sertifikasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı. Oda ve Borsaların üyelerine kaliteli hizmet sunması amacıyla geliştirilen TOBB Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemi sertifika töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi. Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Erol ve Akreditasyon sorumlusu Beyhan Cesur, Akreditasyon Sertifikamızı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’den aldılar.
Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir, Belediye Başkanımız Mehmet Özkan ve Adalet ve Kalkınma Partisi Yönetim Kurulu üyeleri 25.12.2013 Çarşamba akşamı, 2013 yılının son Meclis toplantısı sonrası Borsamızı ziyarette bulunmuşlardır.
Ankara’da gerçekleştirilen “Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk ve İş Alemine Faydaları” konulu toplantıya Borsamız adına Genel Sekreterimiz Halil Erol katılmıştır. Yargıdaki iş yükünü hafifletmek ve uyuşmazlıkların çözümünü kolaylaştırmak için başlatılan ‘arabuluculuk sistemi’ TOBB’da masaya yatırıldı. TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, “Arabuluculuk sistemi ile iş hayatında zaman, para ve itibarı korumak mümkün olacak. Yargılama sürecinde kaybettiğiniz zamanı, maddi kaynakları kazanmış olacaksınız” dedi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencileri, Yüksek Okul Müdürü Doç.Dr. Şemun Tayyar ile birlikte Borsamızı ziyaret ettiler. Borsada işlem gören ürünleri inceleyen Yüksek Okul öğrencileri, temsili olarak gerçekleştirilen salon satışına katıldılar. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Genel Sekreteri Halil Erol ve Personelimiz, öğrencilere salon satış işlemlerini, laboratuar analiz işlemlerini ve borsamızdaki tüm işleyişi hakkında bilgi verdi.
Ülkemizde kalite altyapısının geliştirilmesinde önemli görevler yapan Türk Standartları Enstitüsü faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla 20 Aralık 2013 Cuma günü ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde Üniversitemiz, İlimiz Oda Borsaları arasında Kalibrasyon İşbirliği Protokol Töreni
Biga Ticaret Borsası ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile oda/borsa üyesi işletmelerin, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekleri ile Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Yardım Aracı Programı (IPARD) hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla 11 Aralık 2013 tarihinde Biga Ticaret Borsası “Mümin ÇALIŞKAN” Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde...
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında partner şehir Çanakkale ilinin katılımı ile gerçekleşmiştir. 21 ülkeden 850 yerli ve yabancı katılımcı ile 950 metrekarelik Çanakkale standında, 1000 kişilik Biga Köftesi, peynir tatlısı ve ayran, Biga Ticaret Borsası tarafından katılımcılara ikram edildi. Fuarda Biga Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Fahrettin DENİZ, Yön.Krl.Bşk.Yard. Bülent BAŞ, Yön.Kur. Muhasip üyesi Mustafa DEMİRTAŞ, Genel Sekter Halil EROL ve Akreditasyon Sorumlusu Beyhan CESUR katılmışlardır.
Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay’ı ziyaret etti. Yapılan görüşmede “Travel Turkey İzmir” fuarının onur konuğu olan Çanakkale İlimiz adına ortak katılımın sağlanması kararlaştırıldı.
Türk Standartları Enstitüsü ile Biga Ticaret Borsası olarak aramızda eğitim ve kalite protokolü görüşmeleri yapıldı. Görüşülen protokolün amacı; Biga Ticaret Borsası üyelerinin kullandıkları laboratuar cihazları ve diğer cihazların kalibrasyonu ve kontrollerinin yapılması. Bu protokol sonucunda yapılacak kalibrasyonların ve eğitimlerin Biga Ticaret Borsası üyelerine indirimli olarak verileceği konusunda protokol hazırlanarak imza aşamasına gelinmiştir.
Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil EROL Gürcistan Ankara Büyükelçisine bilgi verdi. Borsanın 2012 yılında Gürcistan’a bağlı Acara Özerk Cumhuriyetinin merkezi Batum’a gerçekleştirdiği iş gezisi ile ilgili izlenimlerini paylaştı. Büyükelçi KOPLATADZE Biga Ticaret Borsası’na iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi hususunda gösterdiği çaba için teşekkür etti ve Aralık ayı içerisinde Bandırma ve Biga’yı ziyaret etmek istediğini iletti.
Güney Marmara'nın en büyük tanıtım etkinliği olan3.Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile 8. Ticaret ve Sanayi Festivalinde düzenlenen "Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması" sonucunda dereceye girenlere ödülleri 25 Eylül Çarşamba günü Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan Toplantı Salonunda yapılan törenle takdim edildi.
Akredite 131 ve Akreditasyon sürecindeki 22 Oda ve Borsa’nın Genel Sekreterleri ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen ‘Akreditasyon Çalıştayı’ 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bülent BAŞ, Mustafa DEMİRTAŞ, Faik EMEK ve Genel Sekreterimiz Halil EROL ile birlikte Belediye Başkanımız Mehmet ÖZKAN’ı makamında ziyaret ettiler.
Borsamızın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından akreditasyonu ve kalitesi belirli aralıklarla denetlenmektedir. Biga Ticaret Borsası olarak, 5 Eylül 2013 tarihinde yapılan denetimi de başarıyla geçtik. Akreditasyon Belge Uygunluk denetimimizi TOBB'den Sema Kaynak ve özel bir denetim firması olan Türk Loydu'ndan Orkun Kumral gerçekleştirdiler.
Çanakkale Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Erdoğan ile birlikte Yönetim Kurulu Toplantımıza katılarak görüş alışverişinde bulundular.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ümit Ortan, Mayıs ayında yapılan Borsa Seçimleri sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY’I makamında ziyaret ederek tebriklerini iletti. Ayrıca yapılan görüşmede Ümit Ortan TKDK’nın çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
2013 yılının ilk buğdayı Borsamıza geldi. Sezonun ilk buğdayını Gümüşçay Beldesi'nden Hüseyin Agas getirdi. Seansın açılışıyla satışa sunulan 1 ton buğdayı 0,670 TL fiyat vererek üyelerimizden Mustafa Demirtaş (Demirtaş Gıda) satın aldı.
22 Mayıs tarihinde yapılan Biga Ticaret Borsası Meclis Seçimlerinden sonra Kazım Manav, Hasan Değirmenci, Yüksel Aykar, Oğuz Yavuzaslan, Ayhan Güney, Levent Özcan ve Rüstem Topal, Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay da Biga Ticaret Borsasının hepimize ait bir kurum olduğunu, demokratik ortamda geçen bu güzel seçim sürecinden sonra böyle bir ziyaretin çok anlamlı ve onur verici olduğunu söyledi.
2013 Sezonunun ilk Arpa Satışı Biga Ticaret Borsası Satış Salonu’nda yapıldı. Sezon açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, “2013 Sezonu tüm firmalara, sanayicilerimize, tüm üreticilerimize ve Biga Ticaret Borsası’nın tüm üyelerine hayırlı ve bereketli olsun.” dedi.
 9  ...
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.22166.2465
Euro6.85446.8819
Hava Durumu
İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret58274