• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
İzmir Tarım Grubu Başkanı ve S.S.Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (Tire Süt Kooperatifi) Başkanı Mahmut Eskiyörük; üyelerimize ve tarımsal kalkınma kooperatifi yöneticilerine seminer verdi.
15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birliğine ve demokrasimize karşı gerçekleştirilen darbe teşebbüsü sonrasında tepkimizi yeniden göstermek ve Türk İş dünyası olarak düşüncelerimizi paylaşmak için 19.07.2016 saat:11.00’de Biga Ticaret Borsası ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Borsamız binasında ortak basın toplantısı yapılmıştır. Yapılan toplantının basın bildirisine aşağıda yer verilmiştir.
İlgili yazıda bahsedildiği üzere ilimizde bulunan kesimhanelerde mecburi kesimler dışında gebe veya damızlık niteliği taşıyan dişi büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kesimleri yasaklanmıştır. Damızlık değeri olmadığı gerekçesiyle serbest Veteriner Hekimler tarafından düzenlenen rapor ile kesimhaneye gelen hayvanların damızlık değerini yitirip yitirmediğini kesimhanede görevli resmi yada yetkilendirilmiş veteriner hekimler tarafından kontrol edilip uygun görülmesi halinde hayvanların kesimine izin verilecektir. Üyelerimizin mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla duyurulmaktadır.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple Biga Vergi Dairesi Müdürü Sayın Necdet Gözütok ve vergi dairesi personeli, 23 Şubat 2016 Salı günü, Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay’ı ve yönetim kurulu üyelerimizi ziyaret ettiler. Biga Vergi Dairesi heyetine üyelerimiz adına teşekkür eder, tüm esnaf ve sanayicilerimizin Vergi Haftasını Kutlarız.
Kurtuluş Savaşı Kahramanı Kaymakam Köprülü Hamdi Bey şehit edilişinin 96. Yılında Biga'da törenle anıldı. Biga Şehitliğinde düzenlenen tören, çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yapılan duayla sona erdi. Biga Şehitliği'ndeki törenin ardından Hamdibey Mahallesi'nde Kuvayı Milliye kahramanı Köprülü Hamdi Bey'in heykelinin açışı yapıldı. Programda şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ardından anıt törenle açıldı.
Çanakkale İli Odaları ve Borsaları Müşterek Toplantısı, 21 Aralık 2015 tarihinde Biga Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Mümin Çalışkan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 21 Aralık 2015 Pazartesi günü saat 16.00’da başlayan toplantıya ev sahibi Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut OKYAY ve meclis üyeleri, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Sedat ÇAKIR ve yönetim kurulu üyeleri, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya ÜZEN ile yönetim kurulu üyeleri, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ÖZEN ve yönetim kurulu üyeleri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık AYDOĞAN ile oda/borsa genel sekreterleri katıldı.
Ülkemizde şimdiye kadar tespit edilenlerden farklı genetik/antijenik özellikler taşıyan yeni bir A Tipi (Nepal Şapı) şap hastalığı görülmektedir. Çevre il ve ilçelerde gözlemlenen hastalığın ilçemiz sınırlarına girmesini önlemek ve kontrol altına alınabilmesi için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmelidir.
Üyelerimizden Okyaylar Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Mis Yem Gıda Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Tekinler Süt Ürünleri Gıda Tarım Hayvancılık Turizm Ltd.Şti., Kaptanlar Un Gıda Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Emre Yem Hammaddeleri İnşaat Nakliye Tarım Gıda Ltd.Şti.
İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince TOBB’nin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan komisyonun 12-13 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısında, komisyonun çalışmalarının hızlı, etkin ve verimli sürdürebilmesini sağlamak amacıyla “İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü” imzalandığı bildirilmiştir.
Güney Marmara’nın köklü ekonomik merkezi Biga’da bu yıl 10’ncusu düzenlenen Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması ile başladı. Podyuma çıkan buzağı, düve ve tosunlar güzellik konusunda birbirleriyle yarıştılar. Biga ilçe merkezinde yapılan yarışmada, besiciler en güzel hayvanlarını görücüye çıkardılar.
Güney Marmara’nın köklü fuarları arasında yer alan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojiler Fuarı 11 Eylül Cuma günü onuncu kez kapılarını açtı. Toplam 20 bin metrekare kapalı fuar alanında gerçekleşen Biga Fuarı'na; 3x3=9 metrekarelik 1.100 peronda 125 firma, kurum ve kuruluş katılıyor.
2015 yılının ilk buğdayı Satış Salonumuza Biga’nın Kahvetepe köyünden geldi. Toplamda 6.500 kilogram buğdayın satıldığı ihalede birim fiyat 0,800 TL olarak belirlendi. İhaleye; Toprak Mahsulleri Ofisi, Eriş Gıda, Kaptanlar Un Fabrikası, Hasan Beypazarlı, Demirtaş Gıda, Ahmet Turhan, Fahrettin Deniz, Mis Yem, Okyaylar Gıda ve Ali Çetin gibi firma yetkilileri de katıldılar.
2015 yılı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Borsamızın belgesini ve hizmetlerini gözden geçirerek denetimini gerçekleştirdi. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Sistem Belgelendirme Müdürlüğü’nden Yücel Minas tarafından gerçekleştirilen tetkik ve gözetim başarı ile tamamlandı. Tüm hizmet birimlerimizde yapılan denetimlerimiz olumlu sonuçlandı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon çalışmalarımız doğrultusunda personelimizin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla düzenlediğimiz piknik organizasyonunda Çanakkale Ticaret Borsasını konuk ettik.
Biga Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcımız İsmail Saat ve Meclis Üyemiz Sebahattin Dönmez ile birlikte, açılışını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in yaptığı Çanakkale 100.yıl Expotroia Gıda ve Tarım Fuarını ziyaret ettik.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu-TUSAF Yönetimine Seçildi
Çanakkale AK Parti Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir ve milletvekili adayı Jülide İskenderoğlu, AK Parti Biga İlçe Teşkilatı ile birlikte 22 Nisan Çarşamba günü Borsa Meclisimizi ziyaret ettiler. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Biga Ticaret Borsası üyelerinden oluşan heyet ile 27–30 Mart 2015 tarihleri arasında Polonya-Kielce fuarına yaptığımız iş gezisi başarıyla sonuçlandı. İlk ziyaret tarım fuarına gerçekleştirildi. Fuarda Varşova Ziraat Odaları Ulusal Konseyi Başkanı Wiktor Szmulewicz ile görüşüldü. Biga Ticaret Borsası İle Varşova Ziraat Odaları Ulusal Konseyi arasında kardeş kurum anlaşması yapılmasının yanı sıra 2015 Biga Fuarı için Varşova Ziraat Odaları Ulusal Konseyi’ni Biga’ya davet ettik.
23 Mart 2015 Pazartesi günü saat 17:30’da Mümin Çalışkan Toplantı Salonumuzda “İnovasyon, Yenilikçilik ve Yaratıcılık” konulu eğitim verildi. Tüm üyeler, yönetim, meclis ve personelimize verilen eğitim ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden Dr. Erdal AYDIN tarafından verildi. Aydın inovasyon kelimesinin “yenileşim” olarak adlandırmasının daha uygun olduğunu dile getirerek inovasyon süreçlerini anlattı.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple Biga Vergi Dairesi Müdürü Sayın Necdet Gözütok ve vergi dairesi personeli, 24 Şubat 2015 Salı günü, Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay’ı ve yönetim kurulu üyelerimizi ziyaret ettiler. Biga Vergi Dairesi heyetine üyelerimiz adına teşekkür eder, tüm esnaf ve sanayicilerimizin Vergi Haftasını Kutlarız.
 9  ...
15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.512327.6225
Euro28.856328.9719
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBBUYUM

TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret138260