• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
  • https://twitter.com/bigatb
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Başarı Hikayeleri

Bu bölümümüzde üyelerimiz arasından başarı hikâyelerine yer vereceğiz. İlk olarak başarılarına yer vereceğimiz üyemiz 1986 yılında Borsamızın kuruluşuyla beraber bu yolculuğa bizimle birlikte başlayan üyemiz Renan ÖZEL.

Üyemiz Renan Özel ticaret hayatına 24 Nisan 1985 tarihinde başlamış ve halen aynı adreste ticaretine devam etmektedir. İlk yıllarda zahire ve yem ticareti yapmaktaydı. Biga’nın köylerini gezerek hem yulaf, arpa, buğday gibi köylünün ürünlerini satın alır, hem de köylere fenni yem satışı yapardı.

Ticaret hayatındaki girişimlerini sorduğumuzda Renan Özel “Ben Biga’da ilklerin adamıyım” diyor ve ekliyor; “Biga’da arpayı ezerek yem haline getiren kimse yoktu. Arpa ezmesi Eskişehir Polatlı’dan gelirdi. Biga’da ilk Arpa Ezmesini yapan benim. 1985-86’lı yıllarda süt tozu şeklinde olan buzağı mamasını Biga’da bilen yoktu. İlk defa buzağı mamasını Biga’ya getirip tanıtımını yapan benim. 80’li yıllarda civciv satışı diye bir ticaret Biga’da yoktu. Yine ilk olarak etlik, yumurtalık vs. çeşitleri getiren ve satışını yapan biz olduk. Bu ticaretimize halen devam etmekteyiz. 1998,99 yıllarında ise kendi köpeğimin hastalanması sebebi ile hazır mama satın almaya başladım. Daha sonraki günlerde ise merak ettim ve mamanın içeriklerini incelemeye başladım. Hammaddelerini temin ederek çeşitli denemelere başladım. Bir buçuk yıl boyunca elle karıştırarak hazırladığım mama rasyonunu İzmir’de Ares Laboratuvarlarına tahlile gönderdim. Tahlil sonuçlarımız şaşırtıcı derecede olumlu oldu. Zorlu süreçler sonunda markamızı oluşturduk fakat o yıllarda önümüzdeki en büyük engel maddi yetersizlikler oldu. Herşeye rağmen fabrikamızı kurduk ve üretime başladık. Şu an Biga Merkezdeki dükkanımızda kanatlı hayvan satışı, kedi ve köpek maması satışı, kanatlı hayvan yemleri gibi ürünlerimizi satmaya devam etmekteyiz.”

Üyemiz Renan Özel’e ticaret hayatında başarılar dileyerek Biga Ticaret Borsası’na ve Biga’ya yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ziyaretçi Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
Site Haritası
Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret49743