• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu sebeple Biga Vergi Dairesi Müdürü Sayın Necdet Gözütok ve vergi dairesi personeli, 25 Şubat 2014 Salı günü, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mesut Okyay ve Yönetim Kurulu üyelerimizi ziyaret ettiler.
Biga Ticaret Borsası web sitesini artık daha aktif kullanabileceksiniz. Aidat borçlarınızı da görebileceğiniz bu sistemden firma bilgilerinizi de sorgulama imkânına sahip olacaksınız. Üye Bilgi Sorgulama Sistemi dediğimiz bu sistemden üye bilgilerinizi görmek için “Üye Sicil No”, “Ticaret Sicil No”, “Vergi No” ve “Nace Kodu” gibi alanları doldurarak güvenli bir şekilde aidat borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Web sitemizin ÜYELİK bölümünden ÜYE BİLGİ SERVİSİ linkine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bilgilerin tamamını her defasında doldurmak yerine, tanımlayacağınız bir kullanıcı hesabına ait kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistemden yararlanabilmek için aşağıdaki bilgilere göre giriş yapmanız gerekmektedir.
Çanakkale İli Oda ve Borsaları Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Sayın Valimiz Ahmet ÇINAR, Gelibolu Kaymakamı Sayın Namık Kemal NAZLI, Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa ÖZACAR, Çanakkale Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bülend ENGİN, Çanakkale Ticaret Borsasi Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan DOĞAN, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut OKYAY, Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanları ve Genel Sekreterlerin katılımı ile 17 Şubat 2014 Pazartesi günü Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
TOBB Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 07-08 Şubat 2014 tarihlerinde TOBB Sosyal Tesisleri Şefik Tokat Salonu’nda Oda ve Borsalarda yeni göreve başlayan Akreditasyon Sorumlularına yönelik olarak “Temel Akreditasyon Eğitimi” gerçekleştirildi.​ Akredite Borsa olarak eğitime biz de iki personelimizle katıldık.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel ve Genel Sekreter Sema Sandal Borsamızı ziyaret ettiler. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasını, Borsa Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Faik Emek, Bülent Baş ve Genel Sekreterimiz Halil Erol karşıladılar. Toplantıda Biga ve Çanakkale ile ilgili güncel meseleler ve çözüm yolları görüşüldü.
Ülkemiz özel sektörünün lokomotif kuruluşlarından birisi olan İktisadi Kalkınma Vakfı’nın (İKV), 16 Ocak 2014 tarihinde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen 51. Genel Kurulu toplantısı yapılsı. Toplantıda 2013 - 2015 yılları arasında görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu seçildi. Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY’da İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi.
Biga Ticaret Borsası, yenilenen Akreditasyon sertifikasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı. Oda ve Borsaların üyelerine kaliteli hizmet sunması amacıyla geliştirilen TOBB Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemi sertifika töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi. Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil Erol ve Akreditasyon sorumlusu Beyhan Cesur, Akreditasyon Sertifikamızı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’den aldılar.
Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir, Belediye Başkanımız Mehmet Özkan ve Adalet ve Kalkınma Partisi Yönetim Kurulu üyeleri 25.12.2013 Çarşamba akşamı, 2013 yılının son Meclis toplantısı sonrası Borsamızı ziyarette bulunmuşlardır.
Ankara’da gerçekleştirilen “Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk ve İş Alemine Faydaları” konulu toplantıya Borsamız adına Genel Sekreterimiz Halil Erol katılmıştır. Yargıdaki iş yükünü hafifletmek ve uyuşmazlıkların çözümünü kolaylaştırmak için başlatılan ‘arabuluculuk sistemi’ TOBB’da masaya yatırıldı. TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, “Arabuluculuk sistemi ile iş hayatında zaman, para ve itibarı korumak mümkün olacak. Yargılama sürecinde kaybettiğiniz zamanı, maddi kaynakları kazanmış olacaksınız” dedi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencileri, Yüksek Okul Müdürü Doç.Dr. Şemun Tayyar ile birlikte Borsamızı ziyaret ettiler. Borsada işlem gören ürünleri inceleyen Yüksek Okul öğrencileri, temsili olarak gerçekleştirilen salon satışına katıldılar. Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Genel Sekreteri Halil Erol ve Personelimiz, öğrencilere salon satış işlemlerini, laboratuar analiz işlemlerini ve borsamızdaki tüm işleyişi hakkında bilgi verdi.
Ülkemizde kalite altyapısının geliştirilmesinde önemli görevler yapan Türk Standartları Enstitüsü faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla 20 Aralık 2013 Cuma günü ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde Üniversitemiz, İlimiz Oda Borsaları arasında Kalibrasyon İşbirliği Protokol Töreni
Biga Ticaret Borsası ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile oda/borsa üyesi işletmelerin, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekleri ile Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Yardım Aracı Programı (IPARD) hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla 11 Aralık 2013 tarihinde Biga Ticaret Borsası “Mümin ÇALIŞKAN” Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde...
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında partner şehir Çanakkale ilinin katılımı ile gerçekleşmiştir. 21 ülkeden 850 yerli ve yabancı katılımcı ile 950 metrekarelik Çanakkale standında, 1000 kişilik Biga Köftesi, peynir tatlısı ve ayran, Biga Ticaret Borsası tarafından katılımcılara ikram edildi. Fuarda Biga Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Fahrettin DENİZ, Yön.Krl.Bşk.Yard. Bülent BAŞ, Yön.Kur. Muhasip üyesi Mustafa DEMİRTAŞ, Genel Sekter Halil EROL ve Akreditasyon Sorumlusu Beyhan CESUR katılmışlardır.
Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay’ı ziyaret etti. Yapılan görüşmede “Travel Turkey İzmir” fuarının onur konuğu olan Çanakkale İlimiz adına ortak katılımın sağlanması kararlaştırıldı.
Türk Standartları Enstitüsü ile Biga Ticaret Borsası olarak aramızda eğitim ve kalite protokolü görüşmeleri yapıldı. Görüşülen protokolün amacı; Biga Ticaret Borsası üyelerinin kullandıkları laboratuar cihazları ve diğer cihazların kalibrasyonu ve kontrollerinin yapılması. Bu protokol sonucunda yapılacak kalibrasyonların ve eğitimlerin Biga Ticaret Borsası üyelerine indirimli olarak verileceği konusunda protokol hazırlanarak imza aşamasına gelinmiştir.
Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil EROL Gürcistan Ankara Büyükelçisine bilgi verdi. Borsanın 2012 yılında Gürcistan’a bağlı Acara Özerk Cumhuriyetinin merkezi Batum’a gerçekleştirdiği iş gezisi ile ilgili izlenimlerini paylaştı. Büyükelçi KOPLATADZE Biga Ticaret Borsası’na iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi hususunda gösterdiği çaba için teşekkür etti ve Aralık ayı içerisinde Bandırma ve Biga’yı ziyaret etmek istediğini iletti.
Güney Marmara'nın en büyük tanıtım etkinliği olan3.Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile 8. Ticaret ve Sanayi Festivalinde düzenlenen "Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması" sonucunda dereceye girenlere ödülleri 25 Eylül Çarşamba günü Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan Toplantı Salonunda yapılan törenle takdim edildi.
Akredite 131 ve Akreditasyon sürecindeki 22 Oda ve Borsa’nın Genel Sekreterleri ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen ‘Akreditasyon Çalıştayı’ 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bülent BAŞ, Mustafa DEMİRTAŞ, Faik EMEK ve Genel Sekreterimiz Halil EROL ile birlikte Belediye Başkanımız Mehmet ÖZKAN’ı makamında ziyaret ettiler.
Borsamızın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından akreditasyonu ve kalitesi belirli aralıklarla denetlenmektedir. Biga Ticaret Borsası olarak, 5 Eylül 2013 tarihinde yapılan denetimi de başarıyla geçtik. Akreditasyon Belge Uygunluk denetimimizi TOBB'den Sema Kaynak ve özel bir denetim firması olan Türk Loydu'ndan Orkun Kumral gerçekleştirdiler.
... 11 ...
15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.512327.6225
Euro28.856328.9719
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBBUYUM

TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret138260