• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Biga Ticaret Borsası olarak, Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay, Genel Sekreterimiz Halil Erol ve Meclis üyelerimizden oluşan bir heyet ile fuardaki yerimizi alarak üreticilerimizin ürünlerinin tanıtımında bulunduk. Fuarın ilk günü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Murat Yalçıntaş, Paris Büyükelçisi Sayın Tahsin Burcuoğlu ve aralarında bir çok büyük firmanın yer aldığı Çanakkale standını ziyaret ettiler.
Günümüz ekonomik koşullarında iş hayatında ayakta kalabilmek oldukça zordur. Oysaki ayakta kalmak, yürümek, ilerlemek hatta koşmak gerekmektedir. Kurduğumuz işletmeleri ayağa kaldırmak ve koşmalarını sağlamak belirli bir çaba ve çalışmayı mecbur kılmaktadır. Bu noktaya ulaşmak, sosyal paydaşlarımızla ilişkilerimizi ve etkileşimlerimizi ne ölçüde geliştirdiğimize bağlıdır.
Biga Ticaret Borsası üyelerinden oluşan heyet ile 28-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyetine yaptığımız iş gezisi başarıyla sonuçlandı. İlk ziyaret Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğuna gerçekleştirildi. Bizleri Batum Başkonsolosumuz Engin Arıkan ve Batum Ticari Ataşemiz Volkan Berker karşıladılar ve Batum ile ilgili ekonomik ilişkilerimiz hakkında bilgi verdiler.
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Başkan Temsilcisi İlker Dindar ve Gürcistanlı işadamı Akıskalıoğlu, 28-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Gürcistan’ın Özerk Acara Cumhuriyeti’ne yapacağımız İş Gezisi öncesi Borsayı ziyaret ederek gezi öncesi bilgilendirme toplantısı yaptılar.
19-20 Mayıs 2012 – TOBB ETÜ - Ankara Bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi. 67.Genel Kurula Biga Ticaret Borsası olarak biz de Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay, Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, TOBB Delegelerimiz Mümin Çalışkan, Gökhan Aydın ve Genel Sekreterimiz Halil Erol ile katıldık.
Canlı hayvan alım-satımı yapan üyelerimiz ile beraber Edirne Ticaret Borsası Canlı Hayvan Borsası'nı ziyaret ettik. Ürün ihtisas borsalarının ender bir örneği olan Edirne Ticaret Borsası'na ait Canlı Hayvan Borsası işlemlerini; Genel Sekreterimiz, üyelerimiz ve personelimiz ile yerinde izleyerek çalışmaları hakkında bilgi sahibi olduk.
Gürcistan'a bağlı Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Temsilcisi İlker Dindar, 8 Mayıs 2012 Salı günü Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay'ı makamında ziyaret etti. Dindar, ziyarette yaptığı açıklamada, Acara'daki yatırım ve iş olanaklarını tanıtmak üzere ilçeye geldiğini söyledi. Aynı zamanda ilçe hakkında da bilgi alan Dindar, Türkiye'ye ticari, sosyal ve kültürel anlamda bağlı bir ülke olduklarını kaydetti.
EŞİTLİK İŞ DEMEKTİR Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi konusu siyasi, ekonomik ve sosyal hayatın önemli bir gündemi haline gelmiştir. Daha barışçıl ve yaşanabilir bir dünya için çalışan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 2010 yılında, cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların güçlendirilmesi için BM Kadın biriminin kurmuştur. Böylece, BM’ye üye devletler, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi yönünde tarihi bir adım atmıştır.
12 Nisan 2012 Perşembe günü Borsamız toplantı salonunda Yard.Doç.Dr. Selim Said Eren’in verdiği “Pazarlama Yönetimi” Eğitimini tamamladık. Değişen dünyada pazarlama tekniklerinin de hızla değiştiğini ve bu değişime ayak uydurmak gerektiğini vurgulayan Eren, pratik pazarlama stratejileri de verdi.
Borsamız 2012 yılı olağan üye toplantılarından sonuncusu olan, yemci ve zahireci üyelerimizle toplantımızı bugün 10 Nisan 2012 Salı günü saat 12.00 de Köşdere Oteli’nde gerçekleştirdik. Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay...
Bu yıl ikincisi düzenlenen Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı 5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Gönen Fuar alanında yapılan bu etkinliğe Biga Ticaret Borsası yöneticileri ve üyeleri olarak biz de ziyarette bulunduk.
Borsamız 2012 yılı olağan üye toplantılarında bir tanesini daha 04 Nisan 2012 Çarşamba günü saat 12.30 da Köşdere Otelinde Celep, Kasap ve Derici üyelerimiz ile buluşarak gerçekleştirdik.
28 Mart 2012 Çarşamba günü saat 12.00’de üye kooperatif başkanlarımız ve süt işleyen sanayicilerimizle toplandık. Bağ-kur tevkifat oranlarının %1’den %5’e yükselmesi, borsa kesinti oranlarındaki %50’lik indirimi, kotasyon listemize yeni alınan ürünlerin üreticilere faydaları ve kaliteli süt üretimi ile ilgili konuların konuşulduğu toplantı karşılıklı soru ve cevaplarla, samimi bir ortamda gerçekleşti.
Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası "Vergi Haftası" olarak kutlanmaktadır.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği genel sekreterleri İspanya’nın Barcelona kentinde eğitim seminerine katıldılar. Biga Ticaret Borsasını bu toplantıda Genel Sekreterimiz Halil Eroltemsil etti.
14 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 20:00'de Bereket TV'de yayınlanan Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı ile ilgili Genel Sekreterimiz Halil EROL ve sorumlu veterinerimiz Sıtkı KEÇECİ ile yapılan çekimler hafta içi sabah ve akşam yayın kuşaklarında da yayınlanacak. Röportajları izlemek için tıklayınız...
23 Aralık 2011 tarih, 35 sayılı Meclis Kararı ile 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tescil oranları %02'den %01'e düşürülmüştür. Belirtilen tarihten itibaren müstahsil makbuzlarının %01 olarak düzenlenmesini rica ederiz. Saygılarımızla.
Çanakkale ve Balıkesir İli Oda - Borsaları olarak Biga Ticaret Borsa'sının ev sahipliğinde 2 Aralık 2011 Cuma günü, Akreditasyon çalışmaları ve Kalite Yönetim Sistemleri ile ilgili toplantıda bir araya geldiler.
Üyelerimiz ile ilgili yapılabilecek ortak çalışmaları görüşmek ve değerlendirmek üzere Biga Denizbank Şube Yetkilileri Borsamızı ziyarette bulundular.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencileri, Yüksek Okul Müdürü Doç.Dr. Şemun TAYYAR ile birlikte Borsamızı ziyaret ettiler. Borsada işlem gören ürünleri inceleyen Yüksek Okul öğrencileri, temsili olarak gerçekleştirilen salon satışına katıldılar. Borsamız Genel Sekreteri Sayın Halil EROL, öğrencilere salon satış işlemlerini, laboratuvar analiz işlemlerini ve borsamızdaki tüm işleyişi tanıttı.
... 11 ...
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.05188.0840
Euro9.64579.6843
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret77659