• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Çanakkale Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Erdoğan ile birlikte Yönetim Kurulu Toplantımıza katılarak görüş alışverişinde bulundular.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ümit Ortan, Mayıs ayında yapılan Borsa Seçimleri sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY’I makamında ziyaret ederek tebriklerini iletti. Ayrıca yapılan görüşmede Ümit Ortan TKDK’nın çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
2013 yılının ilk buğdayı Borsamıza geldi. Sezonun ilk buğdayını Gümüşçay Beldesi'nden Hüseyin Agas getirdi. Seansın açılışıyla satışa sunulan 1 ton buğdayı 0,670 TL fiyat vererek üyelerimizden Mustafa Demirtaş (Demirtaş Gıda) satın aldı.
22 Mayıs tarihinde yapılan Biga Ticaret Borsası Meclis Seçimlerinden sonra Kazım Manav, Hasan Değirmenci, Yüksel Aykar, Oğuz Yavuzaslan, Ayhan Güney, Levent Özcan ve Rüstem Topal, Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay da Biga Ticaret Borsasının hepimize ait bir kurum olduğunu, demokratik ortamda geçen bu güzel seçim sürecinden sonra böyle bir ziyaretin çok anlamlı ve onur verici olduğunu söyledi.
2013 Sezonunun ilk Arpa Satışı Biga Ticaret Borsası Satış Salonu’nda yapıldı. Sezon açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, “2013 Sezonu tüm firmalara, sanayicilerimize, tüm üreticilerimize ve Biga Ticaret Borsası’nın tüm üyelerine hayırlı ve bereketli olsun.” dedi.
Biga Ticaret Borsası’nın 22 Mayıs Çarşamba günü yapılan Meclis Üyeleri Seçimi tamamlandı. Üyelerin oyları ile seçilen 14 Meclis üyesi aşağıdaki gibi belirlendi.
Çanakkale Valiliği’nin koordinatörlüğünde katıldığımız 2013 SİAL Gıda Fuarı bu yıl Çin’de düzenlendi. Çanakkale lezzetlerinin tanıtıldığı fuara Biga Ticaret Borsası olarak biz de üyelerimizle birlikte katıldık. Şangay kentinde Türkiye’nin onur konuğu olduğu SIAL Çin Uluslar arası Gıda Fuarında 96 metrekarelik stant kuruldu.
2008’den bu yana yapılan araştırmalarla israfın boyutları ile ekmek israfının önlenmesinde toplumun bilgilendirilmeye ve bilinçlendirilmeye ihtiyacı olduğu ortaya koyduğundan böyle bir kampanyanın başlatılması gerekliliği anlaşılmıştır. Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi de olan “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası”, 17 Ocak 2013 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılmıştır.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl Mart ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.
“Biga Sığırcılık Çalıştayı”, 26 Şubat 2013 Salı günü, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Didem Yaman Amfisi’nde düzenlendi. Çalıştay 3 oturumda gerçekleştirildi. Yetiştirme, besleme ve sürü yönetimi üzerinde durulan ilk oturumda, bölgenin süt sığırcılığındaki genel durumu, büyütme, temel besleme bilgileri, döl tutma sorunları, süt üretimindeki verimlilik, yem bitkisi üretimi ve kullanımı, damızlık seçimi, barınak ve barınma, mekanizasyon ve atık yönetimi gibi konulara değinildi.
Bilindiği üzere 2015 yılı Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümüdür. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Çanakkale Savaşlarının 100. yılı nedeniyle 1915’te şehit düşen öğrenciler için başlattığı “100. Yılda Şehitlerimiz için 1 Milyon Kitap” kampanyası devam etmektedir. 2015’e kadar “1 Milyon Kitap” toplamak amaçlanmaktadır. Bu anlamlı kampanyaya siz değerli üyelerimizin de destek vermesi bizleri mutlu edecektir.
Bereket TV Biga Hayvan Pazarında.... İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Para kazanmak, daha zengin olmak, dünyanın ilk 10 ülkesi içerisine girmek istiyorsak, ne yaparsak yapalım işi markalaştırmamız lazım" dedi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Çanakkale’ye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katılmak üzere Çanakkale’ye geldi.
Biga Ticaret Borsası olarak, Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay, Genel Sekreterimiz Halil Erol ve Meclis üyelerimizden oluşan bir heyet ile fuardaki yerimizi alarak üreticilerimizin ürünlerinin tanıtımında bulunduk. Fuarın ilk günü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın Murat Yalçıntaş, Paris Büyükelçisi Sayın Tahsin Burcuoğlu ve aralarında bir çok büyük firmanın yer aldığı Çanakkale standını ziyaret ettiler.
Günümüz ekonomik koşullarında iş hayatında ayakta kalabilmek oldukça zordur. Oysaki ayakta kalmak, yürümek, ilerlemek hatta koşmak gerekmektedir. Kurduğumuz işletmeleri ayağa kaldırmak ve koşmalarını sağlamak belirli bir çaba ve çalışmayı mecbur kılmaktadır. Bu noktaya ulaşmak, sosyal paydaşlarımızla ilişkilerimizi ve etkileşimlerimizi ne ölçüde geliştirdiğimize bağlıdır.
Biga Ticaret Borsası üyelerinden oluşan heyet ile 28-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyetine yaptığımız iş gezisi başarıyla sonuçlandı. İlk ziyaret Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğuna gerçekleştirildi. Bizleri Batum Başkonsolosumuz Engin Arıkan ve Batum Ticari Ataşemiz Volkan Berker karşıladılar ve Batum ile ilgili ekonomik ilişkilerimiz hakkında bilgi verdiler.
Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Başkan Temsilcisi İlker Dindar ve Gürcistanlı işadamı Akıskalıoğlu, 28-31 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Gürcistan’ın Özerk Acara Cumhuriyeti’ne yapacağımız İş Gezisi öncesi Borsayı ziyaret ederek gezi öncesi bilgilendirme toplantısı yaptılar.
19-20 Mayıs 2012 – TOBB ETÜ - Ankara Bu yıl 60’ıncı yaşını kutlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi. 67.Genel Kurula Biga Ticaret Borsası olarak biz de Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay, Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, TOBB Delegelerimiz Mümin Çalışkan, Gökhan Aydın ve Genel Sekreterimiz Halil Erol ile katıldık.
Canlı hayvan alım-satımı yapan üyelerimiz ile beraber Edirne Ticaret Borsası Canlı Hayvan Borsası'nı ziyaret ettik. Ürün ihtisas borsalarının ender bir örneği olan Edirne Ticaret Borsası'na ait Canlı Hayvan Borsası işlemlerini; Genel Sekreterimiz, üyelerimiz ve personelimiz ile yerinde izleyerek çalışmaları hakkında bilgi sahibi olduk.
Gürcistan'a bağlı Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Temsilcisi İlker Dindar, 8 Mayıs 2012 Salı günü Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay'ı makamında ziyaret etti. Dindar, ziyarette yaptığı açıklamada, Acara'daki yatırım ve iş olanaklarını tanıtmak üzere ilçeye geldiğini söyledi. Aynı zamanda ilçe hakkında da bilgi alan Dindar, Türkiye'ye ticari, sosyal ve kültürel anlamda bağlı bir ülke olduklarını kaydetti.
... 12 ...
15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.512327.6225
Euro28.856328.9719
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBBUYUM

TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam88
Toplam Ziyaret138261