• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Gürcistan'a bağlı Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Temsilcisi İlker Dindar, 8 Mayıs 2012 Salı günü Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay'ı makamında ziyaret etti. Dindar, ziyarette yaptığı açıklamada, Acara'daki yatırım ve iş olanaklarını tanıtmak üzere ilçeye geldiğini söyledi. Aynı zamanda ilçe hakkında da bilgi alan Dindar, Türkiye'ye ticari, sosyal ve kültürel anlamda bağlı bir ülke olduklarını kaydetti.
EŞİTLİK İŞ DEMEKTİR Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi konusu siyasi, ekonomik ve sosyal hayatın önemli bir gündemi haline gelmiştir. Daha barışçıl ve yaşanabilir bir dünya için çalışan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 2010 yılında, cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların güçlendirilmesi için BM Kadın biriminin kurmuştur. Böylece, BM’ye üye devletler, cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi yönünde tarihi bir adım atmıştır.
12 Nisan 2012 Perşembe günü Borsamız toplantı salonunda Yard.Doç.Dr. Selim Said Eren’in verdiği “Pazarlama Yönetimi” Eğitimini tamamladık. Değişen dünyada pazarlama tekniklerinin de hızla değiştiğini ve bu değişime ayak uydurmak gerektiğini vurgulayan Eren, pratik pazarlama stratejileri de verdi.
Borsamız 2012 yılı olağan üye toplantılarından sonuncusu olan, yemci ve zahireci üyelerimizle toplantımızı bugün 10 Nisan 2012 Salı günü saat 12.00 de Köşdere Oteli’nde gerçekleştirdik. Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay...
Bu yıl ikincisi düzenlenen Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı 5-8 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Gönen Fuar alanında yapılan bu etkinliğe Biga Ticaret Borsası yöneticileri ve üyeleri olarak biz de ziyarette bulunduk.
Borsamız 2012 yılı olağan üye toplantılarında bir tanesini daha 04 Nisan 2012 Çarşamba günü saat 12.30 da Köşdere Otelinde Celep, Kasap ve Derici üyelerimiz ile buluşarak gerçekleştirdik.
28 Mart 2012 Çarşamba günü saat 12.00’de üye kooperatif başkanlarımız ve süt işleyen sanayicilerimizle toplandık. Bağ-kur tevkifat oranlarının %1’den %5’e yükselmesi, borsa kesinti oranlarındaki %50’lik indirimi, kotasyon listemize yeni alınan ürünlerin üreticilere faydaları ve kaliteli süt üretimi ile ilgili konuların konuşulduğu toplantı karşılıklı soru ve cevaplarla, samimi bir ortamda gerçekleşti.
Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası "Vergi Haftası" olarak kutlanmaktadır.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği genel sekreterleri İspanya’nın Barcelona kentinde eğitim seminerine katıldılar. Biga Ticaret Borsasını bu toplantıda Genel Sekreterimiz Halil Eroltemsil etti.
14 Ocak 2012 Cumartesi günü saat 20:00'de Bereket TV'de yayınlanan Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı ile ilgili Genel Sekreterimiz Halil EROL ve sorumlu veterinerimiz Sıtkı KEÇECİ ile yapılan çekimler hafta içi sabah ve akşam yayın kuşaklarında da yayınlanacak. Röportajları izlemek için tıklayınız...
23 Aralık 2011 tarih, 35 sayılı Meclis Kararı ile 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tescil oranları %02'den %01'e düşürülmüştür. Belirtilen tarihten itibaren müstahsil makbuzlarının %01 olarak düzenlenmesini rica ederiz. Saygılarımızla.
Çanakkale ve Balıkesir İli Oda - Borsaları olarak Biga Ticaret Borsa'sının ev sahipliğinde 2 Aralık 2011 Cuma günü, Akreditasyon çalışmaları ve Kalite Yönetim Sistemleri ile ilgili toplantıda bir araya geldiler.
Üyelerimiz ile ilgili yapılabilecek ortak çalışmaları görüşmek ve değerlendirmek üzere Biga Denizbank Şube Yetkilileri Borsamızı ziyarette bulundular.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü öğrencileri, Yüksek Okul Müdürü Doç.Dr. Şemun TAYYAR ile birlikte Borsamızı ziyaret ettiler. Borsada işlem gören ürünleri inceleyen Yüksek Okul öğrencileri, temsili olarak gerçekleştirilen salon satışına katıldılar. Borsamız Genel Sekreteri Sayın Halil EROL, öğrencilere salon satış işlemlerini, laboratuvar analiz işlemlerini ve borsamızdaki tüm işleyişi tanıttı.
Biga Ticaret Borsası olarak çalışanlarımıza ve yöneticilerimize 21 Kasım 2011 Pazartesi günü borsamız toplantı salonunda, “Etkili İletişimin Geliştirilmesi” konusunda seminer verildi. Seminerin amacı, Biga Ticaret Borsası olarak sosyal paydaşlarımızla ve üyelerimizle olan etkili iletişimimizi geliştirmektir.
Bu hafta, sektörel olarak tüm üye kooperatiflerimizin başkanlarıyla toplandık. Toplantıda Kooperatiflerin süt ve yem ile ilgili problemlerine değinen kooperatif başkanları, çözüm yolları konusunda fikirlerini dile getirdiler.
Sektörel olarak yaptığımız toplantılar arasında bu hafta Canlı Hayvan Pazarımızdaki üyelerimiz olan celeplerle toplandık. Toplantıda üyemiz olan celeplerin sorunlarına ve çözüm önerilerine eğildik. Dile getirilen sorunları ve çözüm önerilerini tek tek irdelediğimiz toplantı hem Borsamız adına hem de üyelerimiz olan celepler dına çok faydalı geçti.
Kaymakamımız Sayın Fatih GENEL, Borsamıza yaptığı anlamlı ziyarette, Biga’da düzenlenen “Biga Sancağı Osman Bey Geleneksel Okçuluk Müsabakası”na yapmış olduğumuz destek neticesinde Başkanımız Sayın Mesut OKYAY’a teşekkür belgesi ve Okçuluk Müsabakaları anısına, üzerinde okçu ve okçuluk figürü olan tabloyu takdim etti.
Biga Ticaret Borsası, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarında Üyelerinin ürünlerini tanıtıyor. Almanya’nın Köln şehrinde 8-12 Ekim tarihlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı olarak gösterilen ANUGA Fuarına Biga Ticaret Borsası da bir stantla katıldı.
Biga'nın yerel gazetelerinden Çarşamba Postası'nın Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı 2011 ile ilgili olarak Genel Sekreterimiz Sayın Halil EROL ile yaptığı röportajı izlemek için...
... 12 ...
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.929518.0013
Euro18.183018.2559
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret103117