• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
Ülkemizde kalite altyapısının geliştirilmesinde önemli görevler yapan Türk Standartları Enstitüsü faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla 20 Aralık 2013 Cuma günü ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde Üniversitemiz, İlimiz Oda Borsaları arasında Kalibrasyon İşbirliği Protokol Töreni
Biga Ticaret Borsası ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile oda/borsa üyesi işletmelerin, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destekleri ile Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Yardım Aracı Programı (IPARD) hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla 11 Aralık 2013 tarihinde Biga Ticaret Borsası “Mümin ÇALIŞKAN” Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde...
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında partner şehir Çanakkale ilinin katılımı ile gerçekleşmiştir. 21 ülkeden 850 yerli ve yabancı katılımcı ile 950 metrekarelik Çanakkale standında, 1000 kişilik Biga Köftesi, peynir tatlısı ve ayran, Biga Ticaret Borsası tarafından katılımcılara ikram edildi. Fuarda Biga Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Fahrettin DENİZ, Yön.Krl.Bşk.Yard. Bülent BAŞ, Yön.Kur. Muhasip üyesi Mustafa DEMİRTAŞ, Genel Sekter Halil EROL ve Akreditasyon Sorumlusu Beyhan CESUR katılmışlardır.
Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay’ı ziyaret etti. Yapılan görüşmede “Travel Turkey İzmir” fuarının onur konuğu olan Çanakkale İlimiz adına ortak katılımın sağlanması kararlaştırıldı.
Türk Standartları Enstitüsü ile Biga Ticaret Borsası olarak aramızda eğitim ve kalite protokolü görüşmeleri yapıldı. Görüşülen protokolün amacı; Biga Ticaret Borsası üyelerinin kullandıkları laboratuar cihazları ve diğer cihazların kalibrasyonu ve kontrollerinin yapılması. Bu protokol sonucunda yapılacak kalibrasyonların ve eğitimlerin Biga Ticaret Borsası üyelerine indirimli olarak verileceği konusunda protokol hazırlanarak imza aşamasına gelinmiştir.
Biga Ticaret Borsası Genel Sekreteri Halil EROL Gürcistan Ankara Büyükelçisine bilgi verdi. Borsanın 2012 yılında Gürcistan’a bağlı Acara Özerk Cumhuriyetinin merkezi Batum’a gerçekleştirdiği iş gezisi ile ilgili izlenimlerini paylaştı. Büyükelçi KOPLATADZE Biga Ticaret Borsası’na iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi hususunda gösterdiği çaba için teşekkür etti ve Aralık ayı içerisinde Bandırma ve Biga’yı ziyaret etmek istediğini iletti.
Güney Marmara'nın en büyük tanıtım etkinliği olan3.Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile 8. Ticaret ve Sanayi Festivalinde düzenlenen "Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması" sonucunda dereceye girenlere ödülleri 25 Eylül Çarşamba günü Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan Toplantı Salonunda yapılan törenle takdim edildi.
Akredite 131 ve Akreditasyon sürecindeki 22 Oda ve Borsa’nın Genel Sekreterleri ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen ‘Akreditasyon Çalıştayı’ 19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Bülent BAŞ, Mustafa DEMİRTAŞ, Faik EMEK ve Genel Sekreterimiz Halil EROL ile birlikte Belediye Başkanımız Mehmet ÖZKAN’ı makamında ziyaret ettiler.
Borsamızın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından akreditasyonu ve kalitesi belirli aralıklarla denetlenmektedir. Biga Ticaret Borsası olarak, 5 Eylül 2013 tarihinde yapılan denetimi de başarıyla geçtik. Akreditasyon Belge Uygunluk denetimimizi TOBB'den Sema Kaynak ve özel bir denetim firması olan Türk Loydu'ndan Orkun Kumral gerçekleştirdiler.
Çanakkale Milletvekilimiz İsmail Kaşdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Erdoğan ile birlikte Yönetim Kurulu Toplantımıza katılarak görüş alışverişinde bulundular.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ümit Ortan, Mayıs ayında yapılan Borsa Seçimleri sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY’I makamında ziyaret ederek tebriklerini iletti. Ayrıca yapılan görüşmede Ümit Ortan TKDK’nın çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
2013 yılının ilk buğdayı Borsamıza geldi. Sezonun ilk buğdayını Gümüşçay Beldesi'nden Hüseyin Agas getirdi. Seansın açılışıyla satışa sunulan 1 ton buğdayı 0,670 TL fiyat vererek üyelerimizden Mustafa Demirtaş (Demirtaş Gıda) satın aldı.
22 Mayıs tarihinde yapılan Biga Ticaret Borsası Meclis Seçimlerinden sonra Kazım Manav, Hasan Değirmenci, Yüksel Aykar, Oğuz Yavuzaslan, Ayhan Güney, Levent Özcan ve Rüstem Topal, Yönetim Kurulumuzu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay da Biga Ticaret Borsasının hepimize ait bir kurum olduğunu, demokratik ortamda geçen bu güzel seçim sürecinden sonra böyle bir ziyaretin çok anlamlı ve onur verici olduğunu söyledi.
2013 Sezonunun ilk Arpa Satışı Biga Ticaret Borsası Satış Salonu’nda yapıldı. Sezon açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz, “2013 Sezonu tüm firmalara, sanayicilerimize, tüm üreticilerimize ve Biga Ticaret Borsası’nın tüm üyelerine hayırlı ve bereketli olsun.” dedi.
Biga Ticaret Borsası’nın 22 Mayıs Çarşamba günü yapılan Meclis Üyeleri Seçimi tamamlandı. Üyelerin oyları ile seçilen 14 Meclis üyesi aşağıdaki gibi belirlendi.
Çanakkale Valiliği’nin koordinatörlüğünde katıldığımız 2013 SİAL Gıda Fuarı bu yıl Çin’de düzenlendi. Çanakkale lezzetlerinin tanıtıldığı fuara Biga Ticaret Borsası olarak biz de üyelerimizle birlikte katıldık. Şangay kentinde Türkiye’nin onur konuğu olduğu SIAL Çin Uluslar arası Gıda Fuarında 96 metrekarelik stant kuruldu.
2008’den bu yana yapılan araştırmalarla israfın boyutları ile ekmek israfının önlenmesinde toplumun bilgilendirilmeye ve bilinçlendirilmeye ihtiyacı olduğu ortaya koyduğundan böyle bir kampanyanın başlatılması gerekliliği anlaşılmıştır. Aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi de olan “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası”, 17 Ocak 2013 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılmıştır.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl Mart ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.
“Biga Sığırcılık Çalıştayı”, 26 Şubat 2013 Salı günü, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Didem Yaman Amfisi’nde düzenlendi. Çalıştay 3 oturumda gerçekleştirildi. Yetiştirme, besleme ve sürü yönetimi üzerinde durulan ilk oturumda, bölgenin süt sığırcılığındaki genel durumu, büyütme, temel besleme bilgileri, döl tutma sorunları, süt üretimindeki verimlilik, yem bitkisi üretimi ve kullanımı, damızlık seçimi, barınak ve barınma, mekanizasyon ve atık yönetimi gibi konulara değinildi.
... 10 ...
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.583713.6381
Euro15.205315.2662
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret92670