• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
 • https://twitter.com/bigatb
Laboratuvarımız
2001 yılından bu yana hizmet veren Laboratuarımızda buğday, çeltik, nohut, yulaf, çavdar, mısır, ayçiçeği ve un gibi ürünlerin fiziksel ve kimyasal analizleri yapılabilmektedir.
Kantarımız
1991 yılından bu güne kadar kesintisiz yirmi dört saat hizmet verdiğimiz Biga Ticaret Borsası Kantarımız.
Satış Salonumuz
Üreticilerin açık arttırma usulü ile mahsullerini satabildikleri bu hizmetimize kuruluşumuzdan bugüne kadar devam etmekteyiz.
Hayvan Pazarımız
Biga Ticaret Borsası olarak 2006 yılında, 14000 metrekare alan üzerine kurduğumuz Canlı Hayvan Pazarımız
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Anasayfa

 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
 
 
İl Kadın Girişimciler Kurulu, Biga Ticaret Borsasını ziyaret etti. Kadın girişimcileri Meclis Başkanımız Fahrettin Deniz tarafından karşılandı ve yapılan görüşmede, yapılacak tüm faaliyet ve projelerde birlik, beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Daha sonra, Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, gün içerisinde çeşitli temas ve inceleme gezilerinde bulundu.
Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarımızda üye ve üreticilerimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Pazar yerimizde kötü hava koşullarında indirme rampalarında yaşanan sorunların çözümü için rampa üstlerini padok girişlerine kadar uzattık. Ayrıca küçükbaş padoklarımızın su oluklar ve pazar giriş kısmında giriş ünitesinin üst kısmının kapatma işlemi devam etmektedir.
Çanakkale Valiliği öncülüğünde düzenlenen ve İstanbul-Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde 02 Ocak 2015 Cuma günü başlayan ve 05 Ocak 2015 Pazartesi günü sona eren Çanakkale Tanıtım Günlerinde, Biga; tarih, kültür, turizm, ticaret ve sanayisine ait değerleri ve yöresel ürünleri ile vatandaşlarla buluştu.
TOBB İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’ne seçilen Biga Ticaret Borsası ileBiga Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kadın ve Genç Girişimcilerinin isimleri belli oldu. Seçimler 25 Aralık 2014 Perşembe günü 10:00-16:00 saatleri arasında BİGA TSO hizmet binasında yapıldı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tüm oda ve borsa yönetim kurulu başkanlarını, inşası yeni tamamlanan Cumhurbaşkanlığı Sarayına davet etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda verilen davete Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay da katıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 il, 160 ilçeden gelen 365 Oda ve Borsa Başkanı ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Hisarcıklıoğlu basın mensuplarına ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “Hayırlı olsun ziyaretiyle beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızla ekonomik meseleler hakkında istişarelerde bulunduk. Görüşlerimizi aktarabilme fırsatını bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından ev sahipliğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Biga Ticaret Borsası meclis üyeleri ve borsa personelinin katıldığı “Takım Çalışması” eğitimini Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Umut EROĞLU verdi. Eroğlu; çalışma hayatında farklı özellikteki çalışanlar ortak paydada birleşip şirketin vizyonu ve misyonu doğrultusundaki hedeflerine ulaşmada birbirlerine yardımcı olmak durumunda olduklarını vurguladı.
14 Kasım 2014 Cuma günü saat 17:30’da Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan Toplantı Salonumuzda “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” konulu toplantı düzenlendi. Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa düzenlediğimiz toplantıya üyelerimiz katıldı. 6552 Sayılı torba yasanın getirdikleri de seminerde görüşülen konular arasındaydı.
Bölgemiz hayvancılığının gelişmesine katkıda bulunmak, "Biga Eti"nin tanınırlığını artırmak ve üreticilerimizi teşvik etmek amacıyla bu yıl 24 Ekim 2014 tarihinde Biga Sığırcılığı Güzellik Yarışması'nın ikincisi Çınarlık Parkında düzenlendi. Saat 10:00 da başlayan yarışma, saat 11:45 de ödül töreni ile devam etti.
Çanakkale İli Oda ve Borasları müşterek toplantısı 15 Ekim Çarşamba günü yapıldı. Toplantı Biga Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Biga Ticaret Borsası Mümin Çalışkan toplantı salonunda yapıldı. Bir önceki toplantının tutanağının okunması ile başlayan toplantı, 26-28 Eylül Biga Fuarının değerlendirilmesi ile devam etti.
Bölgemizde görülen "Mavi Dil" Hastalığı ile ilgi 20 Ağustos Çarşamba günü, Borsamızı Mümin Çalışkan Toplantı Salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda Kaymakamımız Fatih Genel ve İlçe Tarım Personeli Hastalıkla ilgili bilgilendirmede bulunmuşlardır.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Biga İlçe Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız Buğday Demonstrasyon Çalışmamızı 27 Haziran 2014 Cuma günü Göleçköy’de düzenledik. Hasat öncesi yapılan saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Biga Kaymakamı Fatih Genel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür vekili Mustafa Nazım, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Ceylan ve Yüksek Ziraat Mühendisi Volkan Can birer konuşma yaparak, bölgemizde bol ve bereketli ürünlerin yetiştirilmesine öncülük etmenin önemine değindiler.
2014 sezonun ilk buğdayı Borsamıza geldi. Kanibey köyünden Adem Korkut’a ait 3 ton Sagittario cinsi buğday 0,850 kuruştan Okyaylar Gıda tarafından alındı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut OKYAY, sezonun tüm çiftçilerimize ve tüccarlarımıza hayırlı olmasını dileyerek “Çiftçimiz bir yıldır bu ürünün gözüne bakıyor. Allah hayırlısıyla biçip satmayı nasip etsin” dedi.
Borsamızın 28.yıl kutlamaları ve ödül törenlerini 9 Haziran 2014 Pazartesi günü kutladık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ödül törenimiz, Biga Ticaret Borsası Faaliyetlerini anlattığımız gösterimiz ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Okyay, Biga Ticaret Borsası'nın yıllar içerisindeki gelişmesine değindi.Ödül Törenimize katılarak bizleri onurlandıran Kurucu Başkanımız Sayın Tevfik YALGIN; "28 yıl önce kurduğumuz Biga Ticaret Borsası'nı kurmakla çok güzel bir iş yapmış olduğumuzu görüyorum.Engel olmak isteyenlere rağmen Ayhan UYSAL ile birlikte kurduğumuz Biga Ticaret Borsası'nın bu günlere geldiğini görebilmek bana çok büyük mutluluk verdi." diyerek bizleri gururlandırdı.
Biga’nın ekonomik, sosyal, kültürel, çağdaş, demokratik ve katılımcı bir anlayışla önemli ve öncelikli sorunlarının görüşülüp, tartışılarak çözüm önerilerinin geliştirildiği Sivil Toplum Platformuna katılan kurumların işbirliği çerçevesinde toplanmaktadır. Toplantıda ilçemizde yolcu taşımacılığı ile işçi ve öğrenci servis taşımacılığı yapan esnafın sorunları tartışıldı.
Biga Ticaret Borsası'nda yapılan toplantıda, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince, istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler görüşüldü.
Biga Ticaret Borsası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ziraat Odası ve Biga İlçe Tarım Müdürlüğünün ortaklaşa yaptıkları süne böceği ile mücadele toplantısı 28 Nisan Pazartesi günü Borsamız ev sahipliğinde yapıldı. Süne zararlısının tarlalarımıza ve Biga çiftçimize vereceği zararın önüne geçebilmek amacıyla belirli önlemlerin alınması ve süne ilacının zamanında kullanılması konusu üzerinde hassasiyetle duruldu. Ayrıca, üreticilerin süne ilacını kullanmaları konusunda teşvik edici girişimlerde bulunulacağı da görüşülen konular arasındaydı.
Biga Ticaret Borsası ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ortak istişare toplantısı 22 Nisan 2014 Salı günü Mümin Çalışkan Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıda ilçemiz Biga’nın marka olarak bilinirliği, marka değerinin artırılması gibi konulara değinildi ve ortak görüşler paylaşıldı. Et ve süt diyarı olarak bilinen Biga ilçemizin tanıtımları ile ilgili konular görüşüldü.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı 12 Nisan 2014 Cumartesi günü üyelerimizle birlikte ziyaret ettik. Üyelerimizle ve personelimizle gezdiğimiz 4.Gönen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda Bölgemizin önemli yem fabrikalarından olan MİS Yem Fabrikası’nın standını da ziyaret ederek fuarın kendilerine bereket getirmesi temennilerinde bulunduk.
Değerli üyelerimiz ve kıymetli okurlarımız... Biga Ticaret Borsası Faaliyetlerini anlattığımız dergimizin 7. sayısını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Keyifle okumanızı temenni eder saygılar sunarız. http://bigatb.tobb.org.tr/dergiler/sayi7/default.html
Türkiye Oda ve Borsalar Birliği Sisteminin iş dünyası nezdindeki saygınlığını arttırmak amacıyla Oda ve Borsalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda ve Borsa Sisteminin Avrupa Oda ve Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi çalışmalarımıza Güney Marmara Oda ve Borsaları olarak devam etmekteyiz. Yaptığımız Akreditasyon toplantısında süreçleri değerlendirerek Güney Marmara Bölgesinde hizmet alan Oda ve Borsa üyelerinin hizmet alım standartlarının yükseltilmesi hedeflenmektedir.
... 10 ...
15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Anket
Biga Ticaret Borsası üyelik koşullarından memnun musunuz?
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.936531.0605
Euro33.581633.7162
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

İŞKUR Hizmet Noktası
TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI ACENTESİ
TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBBUYUM

TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret151257