Kaymakamımız Sayın Fatih GENEL, Borsamıza yaptığı anlamlı ziyarette, Biga’da düzenlenen “Biga Sancağı Osman Bey Geleneksel Okçuluk Müsabakası”na yapmış olduğumuz destek neticesinde Başkanımız Sayın Mesut OKYAY’a teşekkür belgesi ve Okçuluk Müsabakaları anısına, üzerinde okçu ve okçuluk figürü olan tabloyu takdim etti. |
|
2011 yılının ilk mahsulü Biga Ticaret Borsası’na geldi. Bu sezonun ilk buğdayını Kanibey köyünden Yusuf KORKUT getirdi. Seansın açılışıyla sembolik olarak satışa sunulan 100 kg buğdayı 1,25 TL fiyatla, üyelerimizden Faruk SEZEN alırken, ürünün 1200 kg olan diğer kısmını da 0,65 TL fiyat ile Meclis Başkanımız Fahrettin DENİZ satın aldı. |
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 66. Genel Kurulu Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu'nda gerçekleştirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kavgaya ve çatışmaya değil, huzura ve diyaloğa ihtiyaç olduğunu belirterek, “Biz birlikte güçlüyüz” mesajı verdi. |
28 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşen 2.Yörex Yöresel Ürünler fuarına Biga Ticaret Borsası da katıldı. Biga Ticaret Borsası üyelerinin ürünleri olan bakliyat, peynir tatlısı, konserve salça, közlenmiş biber, kaşar peyniri, beyaz peynir, sade ve cevizli lokum, un, yoğurt, ayran, fırınlanmış peynir helvası ve profiterol gibi ürünler 4 gün boyunca sergilendi. Fuarda ziyaretçilere de ürünlerimizden ikram ederek tanıtım yapıldı. |
|
Türkiye’de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen TOBB Laboratuarları için ISO 17025 Akreditasyon Standartları Eğitimi (Temel Eğitim) , 15 – 16 Nisan 2011 tarihlerinde Ankara Plaza Otelde gerçekleştirildi. Bu projeye Biga Ticaret Borsası olarak iki personelimizle katıldık. |
Biga Kaymakamlığı tarafından projelendirilen öksüz ve yetim çocuklara hediye projesine ilk destek Ticaret Borsası'ndan geldi. Biga Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan “Öksüz ve Yetim Çocuklara Hediye Projesi” faaliyete geçti. İlk olarak Biga Ticaret Borsası tarafından 12 adet netbook bilgisayar kaymakamlığa teslim edildi. |
Biga Ticaret Borsası (BTB) akredite borsa oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) oda ve borsa akreditasyon sistemi 6.dönem sertifika töreni yapıldı. Sertifika ve ödül törenine katılan Yönetim Kurulu Başkanı Mesut OKYAY, Genel Sekreter Halil EROL ve Akreditasyon Sorumlusu Beyhan CESUR, akreditasyon belgesini TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’nin elinden aldılar. |
Biga Ticaret Borsası (BTB) olarak Ulusal Hububat Konseyi Meclisine seçildik. İlk genel kurul Konya Ticaret Borsası'nda yapıldı. Biga Ticaret Borsası da bu toplantıda Ulusal Hububat Konseyi Meclisine seçildi. Yapılacak tüm çalışmaların tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve Konsey'in çalışmalarında başarılar diliyoruz. |
1 ... ![]() |