• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905307099031
  • https://www.twitter.com/bigatb
  • https://www.instagram.com/bigaticaretborsasi
  • https://www.youtube.com/@BigaTicaretBorsasi
 
Etkinlik Takvimi
Günlük Bülten
TÜRİB Piyasa Verileri
15 Temmuz Kahramanlarına

Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.451532.5815
Euro34.684134.8231
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret157511
Anket
Biga Ticaret Borsası Hizmetlerinden Memnun musunuz?
Site Haritası

Anasayfa

Bu hafta, sektörel olarak tüm üye kooperatiflerimizin başkanlarıyla toplandık. Toplantıda Kooperatiflerin süt ve yem ile ilgili problemlerine değinen kooperatif başkanları, çözüm yolları konusunda fikirlerini dile getirdiler.
Sektörel olarak yaptığımız toplantılar arasında bu hafta Canlı Hayvan Pazarımızdaki üyelerimiz olan celeplerle toplandık. Toplantıda üyemiz olan celeplerin sorunlarına ve çözüm önerilerine eğildik. Dile getirilen sorunları ve çözüm önerilerini tek tek irdelediğimiz toplantı hem Borsamız adına hem de üyelerimiz olan celepler dına çok faydalı geçti.
Kaymakamımız Sayın Fatih GENEL, Borsamıza yaptığı anlamlı ziyarette, Biga’da düzenlenen “Biga Sancağı Osman Bey Geleneksel Okçuluk Müsabakası”na yapmış olduğumuz destek neticesinde Başkanımız Sayın Mesut OKYAY’a teşekkür belgesi ve Okçuluk Müsabakaları anısına, üzerinde okçu ve okçuluk figürü olan tabloyu takdim etti.
Biga Ticaret Borsası, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarında Üyelerinin ürünlerini tanıtıyor. Almanya’nın Köln şehrinde 8-12 Ekim tarihlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı olarak gösterilen ANUGA Fuarına Biga Ticaret Borsası da bir stantla katıldı.
Biga'nın yerel gazetelerinden Çarşamba Postası'nın Biga Tarım ve Hayvancılık Fuarı 2011 ile ilgili olarak Genel Sekreterimiz Sayın Halil EROL ile yaptığı röportajı izlemek için...
Biga Ticaret Borsası olarak bu yıl ikincisi düzenlenen “Biga Tarım ve Hayvancılık” fuarında organizasyon ortağı olarak yer almanın ve fuar alanında açtığımız stantta Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve personelimizle birlikte üyelerimizi ve misafirlerimizi ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.
2011 yılının ilk mahsulü Biga Ticaret Borsası’na geldi. Bu sezonun ilk buğdayını Kanibey köyünden Yusuf KORKUT getirdi. Seansın açılışıyla sembolik olarak satışa sunulan 100 kg buğdayı 1,25 TL fiyatla, üyelerimizden Faruk SEZEN alırken, ürünün 1200 kg olan diğer kısmını da 0,65 TL fiyat ile Meclis Başkanımız Fahrettin DENİZ satın aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 66. Genel Kurulu Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu'nda gerçekleştirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kavgaya ve çatışmaya değil, huzura ve diyaloğa ihtiyaç olduğunu belirterek, “Biz birlikte güçlüyüz” mesajı verdi.
28 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşen 2.Yörex Yöresel Ürünler fuarına Biga Ticaret Borsası da katıldı. Biga Ticaret Borsası üyelerinin ürünleri olan bakliyat, peynir tatlısı, konserve salça, közlenmiş biber, kaşar peyniri, beyaz peynir, sade ve cevizli lokum, un, yoğurt, ayran, fırınlanmış peynir helvası ve profiterol gibi ürünler 4 gün boyunca sergilendi. Fuarda ziyaretçilere de ürünlerimizden ikram ederek tanıtım yapıldı.
Gönen 2011-Balıkesir Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı 28 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında Gönen’de gerçekleştirildi. Balıkesir ilinin önemli üretim yerlerinden biri olan Gönen Ovası, bu önemli fuara Gönen Fuar Alanı’nda ev sahipliği yaptı.
Türkiye’de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen TOBB Laboratuarları için ISO 17025 Akreditasyon Standartları Eğitimi (Temel Eğitim) , 15 – 16 Nisan 2011 tarihlerinde Ankara Plaza Otelde gerçekleştirildi. Bu projeye Biga Ticaret Borsası olarak iki personelimizle katıldık.
Biga Kaymakamlığı tarafından projelendirilen öksüz ve yetim çocuklara hediye projesine ilk destek Ticaret Borsası'ndan geldi. Biga Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan “Öksüz ve Yetim Çocuklara Hediye Projesi” faaliyete geçti. İlk olarak Biga Ticaret Borsası tarafından 12 adet netbook bilgisayar kaymakamlığa teslim edildi.
Biga Ticaret Borsası (BTB) akredite borsa oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) oda ve borsa akreditasyon sistemi 6.dönem sertifika töreni yapıldı. Sertifika ve ödül törenine katılan Yönetim Kurulu Başkanı Mesut OKYAY, Genel Sekreter Halil EROL ve Akreditasyon Sorumlusu Beyhan CESUR, akreditasyon belgesini TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’nin elinden aldılar.
Biga Ticaret Borsası (BTB) olarak Ulusal Hububat Konseyi Meclisine seçildik. İlk genel kurul Konya Ticaret Borsası'nda yapıldı. Biga Ticaret Borsası da bu toplantıda Ulusal Hububat Konseyi Meclisine seçildi. Yapılacak tüm çalışmaların tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve Konsey'in çalışmalarında başarılar diliyoruz.
... 23 ...
Ziyaretçi Girişi
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
Dijital Tarım Pazarı

İŞKUR Hizmet Noktası

TÜRİB
Türkiye'nin Otomobili Girişim Gurubu

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ Üniversitesi
Sıfır Atık
TOBBUYUM

TOBB2B
Dijital Tarım Kütüpanesi

Yetenek Kapısı

Kariyerine Açılan Kapı

Yerli Üretim


FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ