• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
  • https://twitter.com/bigatb
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

İş Hayatında Ayakta Kalmanın Ötesine Geçmek
Günümüz ekonomik koşullarında iş hayatında ayakta kalabilmek oldukça zordur. Oysaki ayakta kalmak, yürümek, ilerlemek hatta koşmak gerekmektedir. Kurduğumuz işletmeleri ayağa kaldırmak ve koşmalarını sağlamak belirli bir çaba ve çalışmayı mecbur kılmaktadır. Bu noktaya ulaşmak, sosyal paydaşlarımızla ilişkilerimizi ve etkileşimlerimizi ne ölçüde geliştirdiğimize bağlıdır.

Artık iş hayatında ayakta kalmak bir girişimci ve işletme için yeterli olmamakta, ayakta kalmanın da ötesine geçmek ve koşmaya hazırlanmak gerekmektedir.
Gün geçtikçe işletmeler ve girişimciler iş ve yaşam performanslarını daha da arttırabilmeleri için kendilerini geliştirebilmeli, amaçlarını, hedeflerini ve şirketlerinin gelişimlerini planlayabilmeleri gerekmektedir.

Biga Ticaret Borsası olarak bizim, “İş Hayatında Ayakta Kalmanın Ötesine Geçmek” konulu konferansı üyelerimize sunmaktaki amacımız da, üyemiz olan girişimcilerin iş hayatlarında en sık karşılaştıkları sorunları ve bu sorunların doğasını anlayarak çözüm bulabilecekleri donanıma sahip olmalarını sağlamaktır.

İş hayatı dediğimiz, sürekli ve dinamik bir yolculuktur. Doğal olarak da sorunlar ve çözüm yollarına en kısa zamanda ulaşmak ve şirketlerimizin gelişimini sağlamak önemsediğimiz bir konudur. Bu vesile ile üyelerimize eğitim veren Yrd.Doç.Dr. Umut Eroğlu, sorunlarımızı kabullenmenin, planlı ve sistematik olmanın, gelecek odaklı olmanın, yetki ve sorumlulukları paylaşmanın, insan kaynaklarımızı yönetebilmenin önemine değindi. Bütün bunları yapabilmek için kendi hayatımızı yönetebilmenin de çok önemli olduğundan bahseden Eroğlu, yaşam enerjimizi düşüren olumsuz düşüncelerin de nasıl olumluya dönüştürülebileceği konusunda çok önemli sırlar verdi.


  
1278 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.413718.4875
Euro17.778417.8496
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret105436