• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
  • https://twitter.com/bigatb
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Üyelerine hep daha iyi hizmet sunma politikası çerçevesinde çalışan Biga Ticaret Borsası; Üyelerini 27-29 Ekim tarihlerinde KOSGEB destekli “Romanya INDAGRA 2017 Uluslararası Tarım Hayvancılık Fuarı” na götürdü.

Üyelerine hep daha iyi hizmet politikası çerçevesinde çalışan Biga Ticaret Borsası; Üyelerini 27-29 Ekim tarihlerinde KOSGEB destekli “Romanya INDAGRA 2017 Uluslararası Tarım Hayvancılık Fuarı” na götürdük.

 

  Romanya Bükreş’e gerçekleşen gezimizde tarım, hayvancılık sektöründen firmalar ile

görüşmeler gerçekleştirilmesini sağlamış bulunmaktayız. Bu görüşme ve ziyaretlerde Üyelerin Romanya’da tarım ve hayvancılık sektöründe farklı yenilikler, özellikle ekolojik ve organik tarım üretimi, maliyet olarak avantajlı ve uzun süre dayanıklı tarım üretim teknolojileri  üzerine gelişmelerden  haberdar olmalarını hedefledik. Romen firmaların Türk pazarına,  Türk firmaların ise Romanya pazarına girmesine katkıda bulunmak. Romanya pazarında tarım ve hayvancılık sektöründe diğer gelişmeleri yerinde tespit etmek, incelemek amacıyla ziyaretlerde bulunduk. Romanya’da tarım ve hayvancılık sektöründen önde gelen firmaları Türkiye’de yatırıma teşvik etmek. Romanya’da tarım ve hayvancılık sektöründen önde gelen firmalara ulaşarak kendilerini Türkiye’deki sektörel gelişmeler hakkında bilgilendirmek, Türkiye ve Romanya arasında Uluslararası Ticaret ve işbirliğine teşvik etmek için görüşmelerde bulunduk.

 

   Gezimizin ilk günü Bükreş Ticaret ve sanayi Odası Bükreş’teki merkezlerinde karşılıklı görüşme fırsatı yakaladık. Ticaret Odası ziyareti sonrası makamında ziyaret ettiğimiz Romanya Büyükelçimiz Osman Koray ERTAŞ’A borsamız hakkında bilgilendirmede bulunduktan sonra kendilerinin daveti ile fuar alanına geçtik. Fuar alanında randevu aldığımız “Romanya Et Dana Üreticileri Birliği” yetkilileri ile ikili görüşmeler gerçekleştirildi. Yine aynı gün saat 15.00 de Büyükelçimiz Osman Koray Ertaş, Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy,  Türk Kobi Derneği (IMM TÜRK) Başkanı Nazmi Doğan ve Romanya’nın çeşitli kurumlarının temsilcileri ile gerçekleştirilen “Romanya Türkiye İş Forumu” toplantısına  tüm heyetimiz ile katılım gösterdik. Toplantıya INDAGA 2017 Fuarını ziyarete gelen Malkara Ticaret ve Sanayi Odası heyeti de katılmıştır. Toplantıda söz alan; Yönetim Kurulu Bakanımız Mesut OKYAY heyetimize gösterilen ilgi için teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasına Borsamızın işleyişi ve Biga’mızın tarım ve hayvancılık konuları hakkında bilgilendirmede bulunarak son vermiştir. Toplantı plaket töreni ile son bulmuştur.

 

   İkinci gün, olumlu geçen Kırmızı Et Üreticileri Birlik üyeleri ile görüşmeler devam etti ayrıca Kümes Hayvanları Birliği yetkilileri ve üyeleri ile görüşmeler yapıldı. Heyetimizin iştigal alanını kapsayan iş kolları stantları ziyaret edildi.

 

   Üçüncü gün Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü Bükreş’te ATATÜRK’ÜN anıtının olduğu alanda kutlayarak güne başladık. Devamında Bükreş şehrine yakın bir bölgede bulunan beş yüz başlık “FABRIKUTA DE LACTATERO” büyükbaş hayvan çiftliğini kapsamlı olarak inceleme fırsatı bulduk. Burada üretim konusunda kıyaslama çalışması ve ırklar konusunda incelemede bulunan heyetimiz gün sonunda yurda dönmüştür
Indagra 2017 Fuar Ziyaretimiz.

Romanya Büyükelçimiz Sayın Osman Koray Ertaş ve Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy'u Ziyaretimiz.


 “Romanya Türkiye İş Forumu” Toplantısı.


Romanya Ticaret Odası Ziyaretimiz.


Fuar Ziyaretimiz.

Romanya Et Dana Üreticleri Birliği Ziyaretimiz.

Çiflik Ziyaretimiz.623 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.929612.9814
Euro14.669514.7283
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret89509