• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/bigaticaretborsasi/
  • https://twitter.com/bigatb
Site Haritası
Ziyaretçi Girişi
Günlük Bülten
Etkinlik Takvimi
TÜRİB VERİLERİ
TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni
YERLİ ÜRETİM

FİYAT ETİKETİNDE “YERLİ ÜRETİM” LOGOSU KULLANIMINA İLİŞKİN TEBLİĞ YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
YETENK KAPISI

Kariyerine Açılan Kapı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla, Göktepe Köyü’nde Zahireciler Sitesi’nin Temel Atma Törenini gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla, Göktepe Köyü’nde Zahireciler Sitesi’nin Temel Atma Törenini gerçekleştirildi.

Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Biga İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, , Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü (ÇOMÜ) Prof. Dr. Sedat Murat, Daire Müdürleri, Oda Başkan ve yöneticileri,  Spor Kulüpleri, Dernek Başkan ve yöneticileri, Siyasi Parti Başkan ve yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, İstiklal Marşının okunması ile başladı, ardından Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, ‘’Borsa Hizmet Binamız, ağır tonajlı kantarımız, laboratuvarımız, bölgenin tek ruhsatlı hayvan pazarı ve salon satış organizasyonun yanında Biga’mızın ihtiyacı çerçevesinde yaptığımız anaokulumuz ve 3 defa olmak üzere 14 milyon Türk Lirasına yakın yapmış bulunduğumuz Nefes kredileri ile üye ve üreticilerimize katkı sağlıyor ve sağlamaya devam ediyoruz. Göktepe Köyü’nde 7 adet tarla alımıyla 62000 metrekarelik bir alan Yeni Zahireciler Sitesi alanı olarak belirlenmiştir. Hizmet binası üst katlarında yer alacak küçül ofisler ile tüccarlarımızın ticaretlerinde kolaylık sağlanması hedeflenmiştir. Ayrıca şehir içi trafiğinin rahatlaması adına da depolarımız önemli rol oynayacaklardır’’ dedi.

Çanakkale’de 111 Çeşit Farklı Ürün Yetişiyor

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; ‘’Çanakkale Biga’mız, tarım, sanayi, orman her ana başlığın olduğu özel bir kent. Bu özelliklerinin yanında tarım bizim vazgeçilmezimiz. Çanakkale’de 111 çeşit farklı ürün yetişiyor. Bunların içerisinde 44 ayrı ürünümüz ilk 10 içerisinde, 5 ürün ise Türkiye’de ilk 1 oranında. 75 tane 400 metreden fazla deponun olacağı zahirecilerimiz tümünün ulaşımının ve güvenliğinin daha rahat altyapısının olacağı bir tesisin temelini atıyoruz. Biga’nın içerisinde otobüs, tır kavgası geride kalacak. 2020’de bitmesi bekleniyor. Zahireciler Sitesi 35 milyonluk önemli bir yatırım. Biz esnafımızın, bizim gören gözümüz olduğunu biliyoruz. Faizlerin düşecek, enflasyon azalacak, üretim artacak, yeni bir dönem yaşanacağız‘’ dedi.

Kum Şırlanı Avcılığının Yasaklanması, Balıkçılığın Büyümesine İmkân Sağladı

Türkiye’de, Karabiga’nın Karidesi meşhur fakat Kum Şırlanı denilen canlının avlanması, karidesleri bitiriyor. Balıkçılar ise bu canlının avlanmasını yasaklanmasını istediler.  Bakanlık tarafından karar verildi ve bölgede Kum Şırlanı avcılığı yasaklandı’’ dedi.

Sözlerinin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; ‘’Bugüne kadar çok önemli yatırımları gerçekleştirdik. Gençlik Merkezlerinden bir tanesini Biga’mıza açacağız. Biga’da ve diğer ilçelerde bu tesisleşmeyi ihtiyaç halinde daha da arttıracağız gençlerimiz başta olmak üzere tüm kadınlarımızı spor tesislerimize davet ediyorum. Alın teri ile ülkemize hizmet eden çiftçimize kazandıracakları tesisi, ülke ekonomimize, bölgemize ve ticaret hayatımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 

 

 

 

 705 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Başkanın Yazısı

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.583713.6381
Euro15.205315.2662
Hava Durumu
DİJİTAL TARIM PAZARI

TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ GİRİŞİM GRUBU

Gümrük Turizm İşletmeleri
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
KOSGEB
TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ
SIFIR ATIK
TOBB2B
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret92668